BALÍČEK 917 - ZÁVODNÍ LEGENDY

Tento produkt si právě prohlíží 4 zákazníci.

Model 917 je často označován jako „nejlepší závodní vůz všech dob“. Je všeobecně uctíván jako jeden z nejúspěšnějších závodních vozů všech dob a je určitě nejslavnějším, jaké kdy společnost Porsche vyrobila – což vzhledem k historii společnosti už říká hodně. Debutoval na autosalonu v Ženevě v roce 1969 a stal se dominantní silou na tratích, zejména v Le Mans, v době, kdy byl Circuit de la Sarthe Meca, kterou uctívali především výrobci automobilů, závodní týmy a fanoušci – a byl to 917, který ve Stuttgartu získal první celkové vítězství ve slavném 24hodinovém závodě.

Model 917 byl vyvinut hlavním inženýrem Hansem Mezgerem, ale byl to Ferdinand Piëch, kdo usiloval o „silný motor“, a přestože se snažil o čas, Mezger nezklamal. Auto bylo rychlé. Rychlejší než cokoli, co kdy Porsche na závodní dráze testovalo. Motor 4.5 flat-12 – založený na dvou plochých 6 motorech 2,25 Porsche – bylo monstrum s puchýřkovým zrychlením a schopné maximálních rychlostí až na sever od 300 km / h (186 mph). Podvozek a aerodynamika bohužel nebyly na stejné úrovni a auto bylo stále – mírně řečeno – daleko od konkurenceschopné, podle zpráv řidičů bylo udržení 917 na asfaltu úkol podobný pokusu řídit divočáka kluziště.

Po drsné sezóně pokusů a omylů to nakonec napravili. Změna modelu 917K na karoserii s krátkým ocasem povýšila manipulaci z tupého předmětu na laserem naváděnou raketu a v sedmdesátých letech minulého století, 24 hodin Le Mans, červeno-bílé čalounění č. 23 týmu Salzburg, poháněné deštěm Hanse Herrmanna a Richard Attwood nakonec získal první celkové vítězství. Společnost Porsche zopakovala vítězství v Le Mans v roce 1971 a dosáhla rekordu v celkové vzdálenosti, který byl překonán až v roce 2010. V následujících letech pokračovala řada iterací modelu 917 úspěšně v závodech a položila základy řadě vytrvalostních závodníků, kteří by tomuto sportu dominovali po celá desetiletí. . Zde jsou čtyři jeho nejznámější uniformy.

80% česaná bavlna, 17% polyamid, 3% elastan.
Vyrobeno v Portugalsku s využitím nejmodernějšího řemeslného zpracování k výrobě nejlepších bezešvých ponožek.

Perte naruby (max. 40 ° C / 100 ° F). Nesušit v sušičce, nežehlit.

VELIKOST – 41 – 46

1199

1 skladem

Množství

Icon Zeptejte se na tento produkt
SKU: HELL-TREAD-LEGENDY